تبلیغات
کـتـابـ ـهـا - بیگانه ای در دهکده| مارک تواین

بیگانه ای در دهکده| مارک تواین

بیگانه ای در دهکده

نشر امیرکبیر
192صفحه


شیطان در قالب یه پسر بچه وارد دهکده ای می شه که مردم مذهبی و معتقدی داره. شیطان زیباس، خوش صحبته، توانایی های خارق العاده داره و مردم دوستش دارند. شیطان خودش رو فرشته و فاقد قوه ی تمیز اخلاقی می دونه و انسان و به خاطر داشتن این قوه پست می دونه و معتقده تمام مشکلات و بدبختیهای انسان فقط و فقط به خاطر داشتن این قوه است.

:مثل بقیه ی کتابای تواین این کتابم رگه های طنز داره ولی طنزی نیست که باعث خنده بشه. مردم دهکده همون قدر از شیطان می ترسن که از خدا. همون اندازه به شیطان ایمان دارن که به خدا. همون قدر برای شیطان احترام قائلن که برای خدا. خرافات و بیشتر از دین قبول دارند و به حرف یک ستاره شناس بیشتر بها می دن تا به حرف یک کشیش. و با این وجود خودشون رو مردم با ایمانی می دونند. راوی داستان یه پسر بچه س که اون و دو تا از دوستاش تنها کسایی هستن که از ماهیت اصلی شیطان با خبرند. از نظر من بهترین کتاب تواینه، کتابی که هرچند بار که بخونم باز حرف تازه ای برای گفتن داره و خیلی هوشمندانه نوشته شده. ترجمه خوب و روونش هم که جای خود.

گلچین کتاب:

^اصولاً خطا نمی بایست وجود داشته باشد و اگر حس اخلاق نبود وجود خطا ممکن نبود.

^شما مردم گمان نمی برید که همه ی اعمالتان به یک اندازه مهم اند و حال آنکه این عین حقیقت است.

^در مسائل مادی حتی مومن ترین و متدین ترین روستائیان ما در قرارداد بستن با شیطان بیش از توافق کردن با فرشتگان مقرب درگاه الهی اطمینان و اعتماد دارند.

^گاهی انسان چیزهایی می بیند که بقدری عجیب و عالی و مسحور کننده است که صرف بودن و دیدن آنها لذتی آمیخته به وحشتی در انسان بر می انگیزد.

موضوع: خارجی،
برچسب ها: مارک تواین، رمان،

[ 1 مهر 92 ] [ 19:26 ] [ raz ]

[ دید() ]