تبلیغات
کـتـابـ ـهـا - کشتن موش در یکشمبه| امریک پرسبرگر

کشتن موش در یکشمبه| امریک پرسبرگرنشر چشمه
213صفحه


کتاب شامل 8 فصله و 4 راوی : پابلو پسر یک مبارز/ مانوئل شورشی/ وینیولاس پلیس/ کشیش فرانسیسکو؛ که زندگی اشون یا از قبل به هم مرتبط بوده یا به هم پیوند می خوره... مانوئل مبارزی سیاسی که در  فرانسه در تبعیده و با شنیدن خبر بیماری مادرش می خواد به اسپانیا برگرده و وینیولاس تمام انرژیش رو سر دستگیری مانوئل گذاشته؛ پابلو بواسطه ی پدر مرحومش با مانوئل آشنا می شه و کشیش به صورت اتفاقی درگیر ماجرای مانوئل و وینیولاس می شه...

توضیح پشت کتاب:

پایبندی ما به قانون، گاهی اوقات با تحسین ما از کسانی که با موفقیت قوانین را می شکنند، نرم می شود. متمردین، سارقان، زندانیان فراری ـ مگر از فاصله ای دور و ایمن روی کاغذ یعنی در یک رمان، نمی توان خود را طرف دار آن ها دانست. در این داستان، قضاوت ما به آسانی می تواند به حال تعلیق درآید. مسائل مذهب، وجدان، عشق، تعهد و حتی عدالت به همراه تمام آن چیزهایی که قانون به حسابشان نمی آورد ـ تمامی این ها در زبان داستانی نهفته است که کمدی و تراژدی را در هم می تند و آن را در ارتفاعات پایرنس به اوج خود می رساند. حق با چه کسی بود؟ این سؤالی است که شاید هیچ گاه قادر به پاسخ دادن به آن نباشیم. تنها از یک چیز مطمئن ایم: و آن اینکه این رمانی است به شدت بدعت آمیز با عناصر هیجان انگیز عاشقانه و سارقانه در کوهستان و کمدی یی که مقامات را به ریشخند میگیرد و به کار خود ادامه می دهد، با اشاره ای به خطاهای دیرینه و تخاصمات سیاسی اخیر.

:بهترین توضیح برای کتاب همینیه که پشت جلد نوشته شده. شخصیت پردازی عالی ، توصیفات به جا. شخصیتا خیلی خوب به چالش کشده شدن و طنز زیرکانه ای داره. برای من جزو کتابای خاص و دوست داشتنیه که ارزش چندبار خوندنو داره. فیلم این کتاب به اسم اسب کهر را بنگر هم سال 1964ساخته شده.

گلچین کتاب:

^همیشه فکر می کردم مرزا تا بالاترین نقطه های کوه ادامه پیدا می کنه، اما عمو لویز گفت که این یه حرف احمقانه است. مرز میون کشورها فقط به دلخواه سرمایه دارها بستگی داره.

^موفقیت بعد از یه مشت شکست پی در پی مزه ی دیگه ای داره. اصلاً هر چی سخت تر پیروز بشی، بیشتر به دلت می چسبه.

^ -داری دعا می خونی کشیش؟
-بله.
-پس چرا کمکت نمی کنه؟
گفتم که خداوند همیشه این کار رو می کنه، این ماییم که در لحظه بهش آگاهی نداریم ولی بعداً متوجه مقصودش می شیم.


---------------------------
*کتاب صوتی سرزمین کورها رو گوش دادم با وجود حجم کمش حرف زیاد برای گفتن داشت. فک کنم مردم ما خیلی خوب بفهمنش : |

*مجموعه داستان دندیل از ساعدی رو خوندم؛ معمولی بود.

موضوع: خارجی،
برچسب ها: امریک پرسبرگر، رمان،

[ 21 خرداد 93 ] [ 18:29 ] [ raz ]

[ دید() ]