تبلیغات
کـتـابـ ـهـا - مادر بزرگت رو از اینجا ببر! | دیوید سداریس

مادر بزرگت رو از اینجا ببر! | دیوید سداریس

مادربزرگت رو

نشر چشمه
150صفحه


مجموعه11داستان: طاعون تیک/ گوشت کنسروی/ مادربزرگت رو از اینجا ببر/ غول یک چشم/ یک کارآگاه واقعی/ دیکس هیل/ حشره ی درام/ دینا/ سیاره ی میمون ها/ چهارضلعی ناقص/ شبِ مُردگان زنده

: ارتباط برقرار کردن با داستانا خیلی راحته. شخصیتا با اینکه گاهی عجیب به نظر میان ولی خیلی آشنان و غریبه نیستن؛ خصوصیتها، روابط و کنشهای مشترک بین اکثر مادرها، پدرها و بچه ها. گاهی از کارهایی که دیوید می کنه وحشت زده می شی ولی بعد از چند لحظه باهاش کنار میای و بهش حق می دی، گاهی هم یادت میاد خودت هم همچین کاری یا مشابهش رو انجام دادی :) طنز داستانا باعث قهقهه نمی شه  ولی لبخند چرا. ترجمه خوب و روونی هم داره. سرگرم کننده س و جالب.


گلچین کتاب:

^گوش کردن به لیست چهل تایی آهنگ های محبوب از رادیو باعث شده بود نظری احمقانه و کلیشه ای نسبت به عشق پیدا کنم. خودم هرگز حسش را تجربه نکرده بودم ولی می دانستم معنایش این است که هرگز مجبور نیستی بگویی متاسفی. چیز باشکوهی بود. عشق هم گل سرخ بود و هم چکش. هم کور بود و هم بینا و باعث می شد دنیا به کارش ادامه دهد.

^بهای شهرت، از دست دادن حریم خصوصی است.

^بازیگری با قیافه گرفتن و ادا درآوردن فرق دارد. وقتی با ظرافت انجام شود شباهت بیش از اندازه ای با دروغگویی دارد.

^شادی حقیقی جایی است که اصلا انتظارش را نداریم. شاید به شکل یک نسیم خودش را آشکار کند، شاید هم به شکل یک مشت بادام زمینی، ولی وقتی سر برسد آن را با خِرد عامیانه ی خودمان درک خواهیم کرد.

^سفر برای این است که ذهن آدم باز شود.

^آدم ها به آن اندازه ای که مهربان هستند احمق نیستند.


موضوع: خارجی،
برچسب ها: دیوید سداریس، داستان،

[ 21 اسفند 92 ] [ 17:41 ] [ raz ]

[ دید() ]