تبلیغات
کـتـابـ ـهـا - زندگی جنگ و دیگر هیچ| اوریانا فالاچی

زندگی جنگ و دیگر هیچ| اوریانا فالاچی

war

نشر امیرکبیر
534صفحه


درباره جنگ ویتنام و بخش کمی هم در مورد قتل عام مکزیک در سال1968. اوریانا این کتابو در جواب خواهرش که که پرسیده: "زندگی یعنی چه؟" نوشته.

: وقت گیر بود و یکمم کسل کننده. مطمئناً ارزش خوندنو داره ولی کتابی نیست که بخوام بازخوانیش کنم.کتاب پُریه اما من انتظار بیشتری داشتم.


گلچین کتاب:

^از هنگامی که به دنیا آمدم گوشم را با کلمه ی پرچم و وطن پر کرده اند و همیشه به من آموخته اند که باید به شهید شدن و به شهادت رسیدن افتخار کرد و بالید و هرگز کسی به من نگفت که چرا کشتن به خاطر دزدی یک گناه بزرگ است در حالی که کشتن در لباس سربازی باعث افتخار!

^به نظر من صحیح نیست که همیشه جوانها قربانی شوند. من اعتقاد دارم که شهادت نباید هرگز از احساسات و هیجانات تند جوانی سرچشمه بگیرد و شهادت باید در نهایت آرامش وجدان صورت بگیرد و بنابراین باید به وسیله ی افراد مسن تر که معنای زندگی را بهتر فهمیده اند به مرحله ی اجرا درآید.

^خوب مردن بهتر از بد زندگی کردن است. بد زندگی کردن سخت ترین فداکاری ممکن است.

^ -باید با بدبختی جنگید.
   -این به میزان بدبختی بستگی دارد، اگر بدبختی خیلی بزرگ باشد، دیگر میلی به جنگیدن با آن نداری، فقط می خواهی برای یک لحظه هم که شده آن را فراموش کنی، راستی این جمله ی وحشتناک از کیست؟ "گاهی برای کسی که همه چیزش را از دست داده اتفاق می افتد که خودش را هم از دست بدهد.".
موضوع: خارجی،
برچسب ها: اوریانا فالاچی، رمان،

[ 27 بهمن 92 ] [ 19:23 ] [ raz ]

[ دید() ]